Jak často by se měli pneumatiky měnit?

Jak často by se měli pneumatiky měnit?

Jan 26, 2021

Které faktory se berou v úvahu při výměně pneumatik?

Bohužel i pneumatiky mají svou životnost. Jednou je budete muset vyměnit za nové. Samozřejmě můžete ignorovat doporučení výrobců automobilů a myslet si, že vše je použe komerčním trikem, aby se pneumatiky kupovali častěji. Možná máte pravdu, ale upřímně, pokud jde o vaši bezpečnost na silnici a bezpečnost vašich spolucestujících, měli byste si to dvakrát rozmyslet. Představíme vám několik hlavních faktorů, které mohou ovlivnit životní cyklus pneumatik a proč existuje potřeba výměny:

  • řidičské návyky - můžete být docela překvapeni, ale vaše řidičské návyky skutečně ovlivňují dobu, za kterou byste měli pneumatiky svého vozu vyměnit. Pokud máte v žilách místo krve benzín, řídíte vysokou rychlostí a používat brzdový pedál častěji než obvykle, tak tímto způsobem budete mít pneumatiky sježděné rychleji než ve srovnání s běžnými a klidnými řidiči;

  • stav vozovky - pokud často jezdíte po neudržovaných a rozbitých silnicích, může se životnost vašich pneumatik výrazně snížit a možná budete potřebovat včasnou výměnu. Samozřejmě, výběr silnice dle stavu není možný, alespoň však můžete občas zkontrolovat, zda na pneumatikách vašeho vozu nejsou praskliny a bubliny. Můžete mít štěstí a nechat je rychle opravit, ale pokud je poškození vážné, možná si budete muset koupit novoé.

  • jízda v městských nebo venkovských oblastech - jízda v městských podmínkách vážně snižuje životnost pneumatiky, protože se brzdový pedál používá až příliš často. Naopak, pokud žijete mimo velké město a jezdíte pouze po dálnicích a hlavních silnicích, určitě dosáhnete delší životnosti.

    How often should you change your car tyres?

Jak zjistit, zda je nutné pneumatiky vyměnit?

  • Dle najetých kilometrů - jak jsme již zmínili, každý produkt má svou vlastní životnost. Tak je tomu i v případě pneumatik. Nemůžete očekávat, že budete stále jezdit na jedné sadě. Každá nová sada pneumatik vydrží přibližně až 40 000 mil. Pokud si koupíte konkrétní model se specifickými směsmi gumy a vysokou kvalitou, můžete si k její životnosti přičíst i další kilometry. Když kupujete nové pneumatiky, zapište si jejich datum výroby a občas je při návštěvě servisu zkontrolujte;

  • Dle hloubky dezénu - existuje minimální požadavek na minimální hloubku dezénu. Pokud jezdíte pod minimem, tak můžete dokonce dostat pokutu. Hloubka dezénu by měla být obvykle větší než 4 mm. Můžete si jejich stav zkontrolovat vlastními opatřeními. Vyhnete se tak možné sankci, a co je nejdůležitější, vyměňte pneumatiky dříve, než se stanou nebezpečnými pro vaši bezpečnost;

  • Dle přítomnosti trhlin a bublin - již jsme zmínili, že je nezbytné pneumatiky pravidelně kontrolovat. Můžete přeskočit potenciální výměnu, ale možná si budete muset koupit novou sadu dříve, než jste očekávali.

Jak si prodloužit životnost pneumatik? - tipy od Promopneumatiky

Jedním z nejběžnějších triků, které prodlouží životnost pneumatik, je rotace pneumatik po určitém období. Tým Promopneumatiky doporučuje provádět rotaci každé 2 měsíce. Tímto způsobem se vyhnete nerovnoměrnému opotřebení, protože pneumatiky na předním kole se vždy opotřebí rychleji. Proto je důležité rotaci provádět, čímž se proces opotřebení rozdělí na obě sady.

V případě sporu v souvislosti s on-line nákupu, můžete použít stránky:
© 2023 Powered by Now.bg