Jak si vybrat správné pneumatiky pro vaše auto?

Jak si vybrat správné pneumatiky pro vaše auto?

Jan 26, 2021

Jakou velikost ráfků máte?

Čím větší jsou rozměry a šířka vašich ráfků, tím sportovnější vaše auto bude. Koupě co největších ráfků není vždy nejrozumnější volbou. Jednou z prvních věcí, které můžete při výběru správných pneumatik pro své auto udělat, je podívat se na rozměr ráfků. Pokud kupujete ojeté auto, můžete samozřejmě ráfky vyměnit a dosáhnout tak více sportovního nebo běžný vzhled. 

Preferovaný způsob jízdy - pohodlí nebo sport

Vaše řidičské návyky jsou také důležité. Je velmi důležité, zda dáváte přednost pomalé a pohodlné jízdě. Nebo jste typ řidiče, který vždy hledá optimální výkon, vysokou rychlost a neustálé předjíždění. Pro výběr toho optimálního modelu by jste si měli zadefinovat, jaký řidič jste. Současný trh nabízí širokou škálu modelů, značek a velikostí. Pokud chcete nové sportovní pneumatiky, připravte se, že si budete muset zaplatit více. Určitě dosáhnete lepší rychlosti, přilnavosti a trakci na silnici, ale přináší to také i dvě nevýhody - vyšší cena a kratší životnost.

How to choose the right tyres for your car

Zvažte podmínky, ve kterých budou pneumatiky použity

Je nezbytné definovat nejen své řidičské potřeby, ale také podmínky na silnici, na které budete své nové pneumatiky používat. Pokud většinu času jezdíte v městských a přeplněných oblastech, neustále stojíte v dopravní zácpě a máte pouze jedno auto, pak možná není dobrý nápad investovat velké peníze do vysoce výkonných pneumatik. Mnohem lepším rozhodnutím je rozhodnout se investovat své peníze do běžného a pohodlného modelu. Konec konců dosáhnete větší nájezd kilometrů za mnohem nižší cenu. Tomu se říká výhodná koupě.

Cenový faktor

Úspora není pri kopi nové sady pneumatik vždy ten nejlepší nápad. Příliš vysoké částky se také ne vždy ukáží jako skvělá investice. Je nezbytné stanovit si počáteční rozpočet. Samozřejmě jej můžete trochu přesáhnout, pokud si najdete ideální model. Ale všechno by se mělo sejít na prvním místě. Na své 25 let staré Octávií si nemůžete koupit závodní model od Michelinu za 300 USD. Rovněž není dobrý nápad koupit si na Ferrari nízkorozpočtovou Debicu. Naštěstí současný trh s pneumatikami nabízí spoustu modelů, značek a velikostí za různé ceny. Rozsah je široký, takže si pro sebe snadno vyberete perfektní sadu.

Jak rozpoznat spolehlivé a kvalitní pneumatiky - tipy od Promopneumatiky

Je pravděpodobné, že zjistíte, že většina špičkových pneumatik (Michelin, Bridgestone, Continental) nabízí ohromné a kvalitní výrobky. Ale není vždy potřeba utrácet velké částky za ty nejlepší značky. Místo toho si můžete udělat vlastní výzkum a zjistit, která značka se specializuje na jaké modely. Pak jsou zde i některé méně známé značky, které nabízejí docela pěkné pneumatiky za přijatelné ceny. Je samozřejmě nezbytné otestovat hloubku dezénu, gumové směsi atd. Pokud jsou k dispozici některé předběžné testy, mohou odvést perfektní práci.

V případě sporu v souvislosti s on-line nákupu, můžete použít stránky:
© 2023 Powered by Now.bg