Jaký je rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami?

Jaký je rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami?

Jan 26, 2021

Typické vlastnosti letních pneumatik

Letní modely jsou určeny pro vysoce výkonná auta. Jsou vhodné pro vysokou rychlost.

Letní mají navíc lepší brzdné schopnosti a také dosahují lepší zatáčení. Je to díky přítomnosti speciálních dezénů a gumových přísad, které umožňují lepší trakci a kontrolu.

Čím jsou zimní pneumatiky jiné?

Jednou z nejběžnějších vlastností zimních pneumatik je, že obsahují značné množství přísad z přírodního kaučuku. Její obsah je mnohem vyšší než u letních modelů. Guma umožňuje, aby zimní pneumatiky zůstaly měkké i v chladných podmínkách. Čím jsou měkší, tím víc můžou zimní pneumatiky zůstat v kontaktu s vozovkou, což zlepšuje trakci a kontrolu nad vozidlem. Výkonnost zimních pneumatik je perfektní pod 10°C. To, co odlišuje zimní modely od letních, je přítomnost mnoha drobných drážek v bocích dezénu. Jejich funkcí je zabránit aquaplaningu rozptýlením vody a přispět k optimálnímu fungování ve sněhu a dešti.

What is the difference between winter and summer tyres

Proč je zásadní používat správné pneumatiky pro danou sezónu

Nejprve si je nutné pro své auto zvolit správnou velikost. Pak je zásadní použít správnou sadu pro dané roční období. Myslíme si, že je potřeba říct, že správné pneumatiky vám poskytnou mnohem lepší pohodlí, výkon a bezpečnost na silnici. Jízda s letními pneumatikami je riskantní, zejména na zledovatělých vozovkách. Je to stejné jako sebevražda. Zbytečně neriskujte a pneumatiky přezouvejte, když je na to ten správný čas!

Tipy od Promopneumatiky, jak správně skladovat pneumatiky, pokud nejsou používány 

Možná si myslíte, že na správnem skladování pneumatik není nic zvláštního. Svůj názor můžete znovu zvážit, když zjistíte, že vaše loňské Hankooky nelze nazout kvůli špatné údržbě. Zde je několik tajných tipů od týmu Promopneumatiky:

 

  • Chraňte své pneumatiky před sluncem - přímé sluneční záření má silný negativní účinek. Dokonce může vážně poškodit gumové směsi a zkrátit životnost pneumatik. Kromě toho může slneční záření zhoršit jejich přilnavost, poškodit symetrii a hloubku  dezénu vzorku. Také není dobré je skladovat na balkóně nebo na jiném místě s okny a přímým slunečním světlem;

  • suterén nebo garáž budou ideální - pokud žijete v domě, můžete použít svůj suterén nebo garáž. To je ideální stav, ale ne všichni žijeme ve velkých domech a sídlech. Někteří žijeme v přeplněných městech, kde není místo na víc;

  • když takovou možnost nemáme - v posledních letech se staly populární takzvané „hotely pro pneumatiky“. Můžete si projít dostupnost a umístění nejbližšího hotelu a nechat si své pneumatiky uložit. Je to cenově dostupné a víte, že budou uloženy správně. ;

  • jak je správně skladovat - pokud používáte garáž nebo suterén, ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky umístěny ve vodorovné poloze. Ráfky by měly směřovat k podlaze.

V případě sporu v souvislosti s on-line nákupu, můžete použít stránky:
© 2023 Powered by Now.bg